Uwaga, uwaga, będzie mini-recenzja sprzęta. A w zasadzie – jeno opis – póki co. Dla tych, którzy nie lubią technikaliów, od razu mówię: nie będzie o technikaliach. Będzie o subiektwnych wrażeniach laika (laiki???) która właśnie zrealizowała jedno z marzeń: jak udokumentować jazdę na swojej cudownej maszynie? Odpowiedź pozostała mi jedna: Cudo, cudeńko…. Kamera HD GoPro Hero2.

Produkt, który MSZ jest niemal tak samo przygotowany pod potrzeby użytkownika jak iPhone Apple’a. Moje marzenie, które zalęgło się mi w głowie po wycieczkach w okolice Kotliny Kłodzkiej.

Tyle zjeździliśmy – okolice drogi 100 zakrętów i dalej po Czechach – a tak mało zdjęć. Tyle wrażeń z jazdy, że co chwila musiałabym stawać robić zdjęcia.  I myśl – taka kamera to byłoby idealne rozwiązanie. Każde z nas już miało doświadczenia jakiegoś nagrywania samej jazdy motocyklem, poczynając od kamery iFona, poprzez inne dorywcze, różne miejsca mocowania. Każde rozwiązanie miało minusy – od słabej jakości, problemów z mocowaniem (i stąd konieczności samodzielnego konstruowania mocowania), problemów z baterią, długością czasu nagrywania i innych takich.

Po mini – wyprawie w okolicach Sudetów i Karkonoszy zaczęliśmy kwerendę na temat Sprzęta Idealnego.

Zaczęliśmy – i skończyliśmy od razu. Kamera GoPro wyskakuje we wszystkich wynikach wyszukiwania, na jutubach i innych portalach, sprzęt po prostu nie ma konkurencji. No nie ma i juś. Jeden produkt, masa akcesoriów, fantastyczna jakość obrazu. Zero konkurencji. To znaczy – konkurencja jest. Ale po chwili dalszej kwerendy inne sprzęty odpadają. GoPro bije na głowę pod kątem dobrania akcesoriów do montażu (szeroko pojęta kategoria – ta kamerka ma obudowę wodoodporną do 60 m do nurkowania, to też montaż…), no i przede wszystkim jakością obrazu.

I nie chodzi tylko o samą jakość obrazu, szeroki kąt itepe, ale i dostosowanie produktu do potrzeb użytkownika. Z założenia kamerka jest przeznaczona dla osób aktywnie spędzających czas, chcących uwiecznić Nieuchwytne. Polecam fanpejdż producenta, który co dzień publikuje Photo of the Day nadesłane przez użytkowników tej kamerki. Większość zapiera dech w piersiach. Nieno, wszystkie zapierają dech w piersiach.

Bajerów do tej fantastycznej kamerki, będącej wielkości 3 pudełek od zapałek, jest bez liku. Jako się rzekło – pomysłowość w dostarczaniu użytkownikom sprawdzonych rozwiązań, za pomocą których można kamerę nosić/przymocować w czasie lotu/jazdy/serfowania/tu wstaw dowolną aktywność – jest baaardzo szeroka. Wszystkie zdjęcia są ze strony producenta: www.gopro.com

Jeden z licznych bajerów, rodzaj mocowania z możliwością regulacji ułożenia kamery PLUS przyczepik jakby sie kamerka urwała z uchwytu – z lineczką zabezpieczającą. Proste?

 

www.gopro.com

Otóż to – proste. Takich bajerów jest dużo, dużo więcej. Co ważne dla mnie – mogę sobie przyczepić na kask, na szybę, z boku, gdziekolwiek. Mogę mieć na ręce, a mogę mieć na szelkach na piersi:

www.gopro.com

A jak chcę oszczędzać baterię – starczającą na 2 godziny – i zachować na filmie to, co chcę (no ileż można nagrywać stanie na światłach….. kolejne minuty mijają a moto stoi, my stoimy, kamera pokazuje … brak jazdy… tego typu rzeczy nie każdy chce nagrywać i oglądać),  to mam wtedy taki bajerek jak bezprzewodowy pstryczek włącz/wyłącz nagrywanie.

www.gopro.com

Dla mnie bomba… i chyba dla każdego użytkownika wcześniejszej wersji tej kamery. Co bowiem zrobić, jeśli nie chcesz nagrywać całej trasy? Masz pilocika z wifi… i moduł wifi do kamerki. Pstryk, wyłączasz. Pstryk, włączasz.

Kamerka jest do tego, co istotne ale niemerytoryczne, śliczna. No i jest moooojaaaaa :-)

Teraz jest ci ona testowana pod kątem różnego mocowania. Po opisie przyjdzie jednak czas na testy nagrywania. A potem – na filmiki na blogu. Na wielki Test pojedzie już za 10 dni! Będą tu filmiki z Alp, już teraz zapraszam!

 

Szerokości!

 

Tagi: , ,

Odpowiedzi: 2 do wpisu “GoPro – moje marzenie….”

  1. nutria pisze:

    taaaaak! Ja chcę oglądać filmiki z Alp! :):) Ale Wam tych Alp zazdroszczę.. choć ja tam chwilowo preferuję ich nożne zwiedzanie.. ;-)

    • Sharlota pisze:

      @nutria: filmiki będą – a zobaczysz że tak też warto zwiedzać. Poza tym, z racji na specyfikę, by tak rzec, grupową wyjazdu, wycieczki piesze też będą.:-)

Zostaw odpowiedź

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>