Popatrzcie sobie na filmik:

Kolo ma przyciężkawy akcent Aussie, ale przekaz reklamy jest chyba jasny. Ale czy na pewno? Moim zdaniem jej przekaz jest co najmniej wątpliwy.

Polecam komentarze pod filmem.  Na przykład: „To nie duża prędkość zabija. To gwałtowne zmniejszenie tej prędkości zabija.”  Praw fizyki Pan nie zmienisz, to fakt niezbity. Że kark złamany, że umiera, że przekroczona prędkość – bagatela! o 8 km/h. Swoją drogą ciekawe czy by z tego wyszedł gdyby miał tę kamizelkę, którą ostatnio widziałam na targach motocykli.

ALE: zauważcie – odbijając lustrzanie sytuację – że wina leży po stronie kierowcy. Jak zwykle. Wyjeżdża z podporządkowanej. A Jeździec ma TYLKO, powtarzam – TYLKO przekroczoną prędkość o 8 km/h.

Wnioski?

  1. Jedź 168 km/h, będziesz bezpieczniejszy/a przed kierowcami typu JPNW lub w tym przypadku SMIDSY? (Ja Pana Nie Widziałem vel  Sorry, Mate, I Didn’t See You). Przejedziesz przed nim (disklejmer: to ironia! koniec disklejmera), masz jakieś szanse.
  2. Prawa Fizyki górują nad Prawem Drogowym. Co z tego że masz pierwszeństwo, kiedy to Ty giniesz z winy pani Agatki, Bożenki, Dorotki, Konrada, Maćka, Romka, Andrzeja… bo nie spojrzał. upss…. ale przecież włączyłam kierunkowskaz, a to pas sąsiedni wolny nie był? No patrz pan, jakie kruche to ludzkie ciało, a ja tak się krwi boję…

Czego Wam wcale nie życzy,

Shadowgirl

PS a macie jeszcze inne wnioski? Dawajcie!

 

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>