Obiecałam Wam ja, że będzie więcej przemyśleń i wrażeń z wystawy w ubiegły weekend, i oto kolejna z nich.

Zatem, z prawdziwą radością odkryłam dział motocykli dziecięcych na tejże wystawie.  Małe,  malutkie wręcz, plasticzane, kółka maleńkie, ale są. Rzecz jasna, nie pojeździ Młodsza Młodzież na ulicy takim cudeńkiem (brak homologacji). Ale nauczy się odruchów, upadków, jazdy po prostu. Wtedy takie zapędy jak opisywałam w tej notce nie miałyby już miejsca….

Rzecz nieoceniona. Cieszy mnie ogromnie że motocyklizm w wydaniu dziecięcym zawitał także i na poważnej imprezie targowej. Ja ze swojej strony wiem o jednej szkółce enduro dla dzieciaków w Lublinie – bodaj na motocaina.pl była wzmianka o tym jakiś czas temu. Poza taką szkołą nie znam ani jednego miejsca w Polsce, gdzie MM (Młodsza Młodzież) mogłaby trenować jazdę. Może Wy znacie? Chętnie sprawdzimy…

I nie jest tu mowa o wyczynach i wyścigach – ale o jeździe po prostu. Znam taką jedną Małą adeptkę, która bez skrępowania w salonie Suzuki wypatrzyła takie dziecięce enduro i poza mną z – jak się potem okazało – właścicielem salonu ustaliła jego przymiarkę. Tj. przymiarkę Małej do miniSuzuki. Shadowgirl nie miała tu nic do gadania, no oczywiście mogłabym wyłożyć kasę na miejscu (promocja końca roku!!! 30% taniej!!) – mile widziana akcja, która nie nastąpiła. W sumie nie wiem czemu – poza brakiem kasy na maszynkę, ciuchy w większości ma…. stereotyp i we mnie utrwalony czy ostatnie podrygi zdrowego rozsądku?. Oczywiście, jeszcze musiałaby się Mała nauczyć wiele, jasna sprawa że jazda Małej wymagałaby wsparcia z mojej strony. I cóż z tego? Mała ma Talent. Nie musi startować w wyścigach, chodzi o to żeby robiła to, co lubi, póki jeszcze nie nasiąkła nastawieniem ze szkoły „to dla chłopców”.

A Wy – puścilibyście pociechę na motocykl, choćby i malutki? Jak się zapatrujecie na to? Tu na przykład link do artykułu o podobnej dyskusji w Wielkiej Brytanii.

Pozdrawiam, szerokości!

 

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>